Aktivite Kitabı – Sayfa 10

Aktivite kitabımızın 10. sayfasında ;

Bir ağaç dalı var. Üzerinde sabit bir tırtıl,dalda asılı duran bir kelebek kozası,etrafta uçuşan hareketli kelebekler yer alıyor. Kelebek kozasında bir fermuar var. Ve fermuarın içinde 1 tane de büyük kelebek gizli.

Bu sayfada kelebeğin oluşumu üzerine konuşucağız. Kelebeklerimizi hareket ettireceğiz. Renk tekrarı yapacağız. İlerleyen aylarda kelebekler üzerinde ve tırtıldaki dairelerle tane hesabı uygulayabiliriz. Ayrıca kozadaki fermuar ile fermuar açıp kapatma becerisini uygulayacağız.

Malzemeler :

– Renkli temizlik bezleri, ince ve kalın keçeler

– Fermuar

– İğne, iplik, makas

Yapılışı :

Önce ağaç dalımızı sabitledim zemin üzerine. Uç kısımlarına da yeşil keçe ile yaprak görünümü verdim. Üzerine tırtıl yapmak için aynı boyutlarda daireler kestim ve kafa kısmı hariç her birini yan yana koyarak diktim. Kafa kısmını da yukarıya doğru diktikten sonra keçeli kalem ile tırtıla göz , ağız ve anten çizdim.Dala 1 tane büyük koza hazırladım. orta kısmından uzunlamasına kestim ve buraya fermuar yeri bıraktım. Etrafından zemine tutturdum. Fermuarı da diktim.  3 renk minik kelebek kestim. Keçelerin üzerine kalemle çizip kestim her hangi bir kalıp yok elimde. Kelebeklerin orta kısmından tırtıldaki çizgiler gibi çizgi çizgi zemine tutturdum. Böylece kanatları serbest kaldı kelebeklerin. Uçuyor gibi hareket verilebiliyor. 1 tane de büyük kelebek hazırladım. Kelebeği bir iple kozanın içinde üst kısma tutturdum. İpin boyu kozadan dışarı çıkabilecek kadar uzunlukta. Fermuarın içinde de dolaşmayacak gibi uzunluğu.Bu sayfa da bittii :))

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Resimler :

Bunları da beğenebilirsin Yazarın Diğer Yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.