Aktivite Kitabı – Sayfa 2

Aktivite Kitabımızın 2. Sayfasında ;

Malzemeler :

– Renkli kalın,ince keçe ve temizlik bezleri

– Çıt Çıt

– İğne, iplik, makas

Yapılışı :

Bu sayfamızda saksı içerisinde bir çiçeğimiz bulunmakta. Çiçeğin ortası sarı renkli ve içi dolgulu ,etrafında da papatyayı andıran yapraklar mevcut. Çiçeğin sapında yine içi dolu bir yeşil yaprak var. Sapı hariç hepsini çıt çıt ile birbirine tutturdum. Çıt çıtını açtığı parçayı saksının içine doldurabilmesi için saksının üst kısmını dikmedim , üstü açık. Farklı bir doku olması açısından çiçek yaprağını ve orta kısmının içini kesilmiş parçalarla doldurdum. Diğer çıkan parçaların da etrafı atmasın diye teğerledim.

Dokunma duyusunu harekete geçirmek, günlük hayatında kullanabileceği çıt çıt açıp kapatma becerisini kazandırmak, bir çiçeğin nelerden oluştuğu kavram bilgisini kazandırmak ,çok sevdiği doldur boşalt etkinliğini aktivite kitabımızla da sürdürebilmek ve renk tekrarı yapmak  amacıyla hazırladım bu sayfayı.

2 yaş doğum günü hediyesi olarak hazırladığım için henüz etkinlik uygulaması yapamadık ancak dikim ve hazırlık aşamasında yanımda bulunmasından dolayı dokundu, çıt çıtlarla oynadı. Aşinalığımız oluştu böylece.

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Resimler :

Bunları da beğenebilirsin Yazarın Diğer Yazıları

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.