Annelik | Hamilelik | AnneBaba | Montessori | Yuka Kids | Zekare | Eğitim Setleri

Aktivite Kitabı – Sayfa 3

Aktivite Kitabının 3. sayfasında;

Malzemeler :

– Renkli temizlik bezleri

– 2 adet düğme

– İğne ,iplik, makas

Yapılışı :

Bu sayfamızda şekilleri gruplama, şekil eşleştirme, düğme ilikleme, doldur boşalt etkinliği ve renklerin eşleştirilmesini hedefledim. Kendi tasarımım değil, ben de başka bir anneden esinlenerek yaptım. Kamyonları çok seven kızım için özellikle olmasını istedim bu sayfanın.

Sayfamızda 1 çöp kamyonu, 5 tane de çöp kovası mevcut. Her bir çöp kovası üzerinde aynı renklerde şekiller var ( kare, daire, dikdörtgen, üçgen, elips). Çöp kamyonunun üst kısmını dikmedim, açık. sanki çöp doldur boşalt yapılacakmış gibi. Aynı şekilde Çöp kovalarının da üst kısımları açık. Bunların dışındakilerin hepsi el dikimi,iğne ardı dikiş. Tekerlek kısmına düğme diktim. Siyah keçem olmadığı için ve farklı bir doku olması için siyah polar parçalarından temsili tekerlek yaptım. Ortalarına düğme deliği açarak düğmelerle ilikledim.

Çöp kamyonunun arkasında bulunan, renkli şekillerden oluşan çöpleri bidonlara gruplayacak. Hem şekilleri hem renkleri tekrar etmiş olacağız. Bu sayede çöplerin çöp bidonuna atılması gerektiğini  oyunla öğreneceğiz. Günlük hayatında kullanacağı düğme ilikleme becerisine de giriş yapmış olacağız. Şuan bunu yapamıyor. Her renge ait 1 şekil olduğundan şekillerin gruplanması dışında renklerin de gruplanması yapılabilir. Bunlar benim aklımda olanlar.

2 yaş doğum günü hediyesi olarak hazırladığım için henüz uygulama fırsatımız olmadı. O gün geldiğinde belki çok daha farklı etkinlikler de uygulayabilir kızım, bilmiyorum.

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Resimler :

1 yorum
  1. Müjde T. diyor

    el emeğim. sizce nasıl olmuş? görüşlerinizi merak ediyorum 😉

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.