Annelik | Hamilelik | AnneBaba | Montessori | Yuka Kids | Zekare | Eğitim Setleri

Aktivite Kitabı – Sayfa 4

Aktivite Kitabımızın 4. sayfasında ;

Temsili bir pencere yer alıyor. Günlük yaşam becerileri içerisinde perde açıp kapatma etkinliğinin de yer aldığı, aynı zamanda açık kapalı kavram öğretimini de destekleyen, çıt çıt ve cırt cırtlı bir sayfamız..

Malzemeler :

– Renkli temizlik bezleri

– Cırt cırt, çıt çıt

– Perde yapımı için kumaş

– Ayakkabı bağı ipi

– İplik, iğne ,makas

Yapılışı :

Öncelikle temsili penceremizin dış hatlarını ve pencereden bakıldığında dışarıda görülenleri temsilen de  gökyüzü, bulutlar, güneş, yeşillik alanı hazırladım.Ve iç kısımdan başlayarak diktim her birini. Bulutlar ve güneşi cırt cırtlı yapacağım için yine çift kestim ve iğne ardı diktim. Pencerenin dış hattını,çerçevesini de diktikten sonra 2 parça perde hazırladım. Üstten ip geçirme yerleri bırakarak evdeki kumaştan perde diktim. Perdeleri geçirmek için ayakkabı bağı kullandım. Perdeleri iki yanlardan da geçirip pencerenin hemen üzerine uçlarından sabitledim zemin üzerine. Bir de perdeler saga sola hareket etmesin, ip de sarkmasın diye orta kısmından da zemine tutturdum. Perdeler açıldığında kenarlara sabitlemek için de perde ipi gibi parçalar hazırladım ve bunlara da çıt çıt diktim. Penceremiz hazır 🙂

Penceremizden örtülü perdeleri açtığımızda dışarıda bizi bekleyen bulut ve güneşi görüyoruz masmavi gökyüzünde. Karşıdaki yeşillik alanlara bakarak da ferahlıyoruz 🙂 Anne hayali :)))

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Resimler :

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.