Annelik | Hamilelik | AnneBaba | Montessori | Yuka Kids | Zekare | Eğitim Setleri

Aktivite Kitabı – Sayfa 6

Aktivite Kitabımızın 6. sayfasında ;

Havuç tarlası yer almakta. tarladan havuç toplanacak ve yukarıdaki sepette biriktirilecek. Tarla ortamı verebilmek için de çitler konuldu.Bu sayfada delikten çıkarma deliklere koyma etkinliğini, sepete doldurup boşaltma etkinliğini, cırt cırt kullanma becerisini , ilerleyen zamanlarda da tane hesabını uygulama fırsatı bulacak ;havucun toprakta iç kısımda yetiştiği kavram bilgisini,İnce / kısa gibi farklı kavramları da görerek öğrenme fırsatı olacak.

Malzemeler:

-Renkli temizlik bezleri

-İnce keçe

-Cırt cırt

-İğne,iplik,makas.

Yapılışı :

Zemin üzerine tarla süsü verebilmek için kahve rengi keçe kullandım. Hazırlayacağım havuç sayısı kadar da kesikler açtım üzerine. O sadece etraflarından iğne ardı dikişle zemine sabitledim. Üzerine turuncu temizlik bezlerinden çit kestim. Onu da aynı şekilde tarla üzerine iğne ardı dikişle sabitledim.1 tane havuç kalıbı çıkardım keçelerden. Onun gibi her birinden çit olacak şekilde kestim farklı boyutlarda. Hepsi birbirinin aynısı değil .İnce kalın, kısa uzun .. gibi. her birini çift olarak da diktim. Üzerinde biraz boşulk bırakıp iki tane arasına yeşil keçeden yaprak koydum onu da sabitledim. Böylece havuçlarımız da bitti. Üstte boş olan alana da sepet yapmak istedim. Havuçların girebileceği ebatlarda bir sepet çizdim temizlik bezi üzerine. İki kat olmasını istedim. bu nedenle ikisini bir kestim ,resimlerde de var kum saati gibi. Onun iç kısımlarına cırt cırt diktim. Sepetin ağzı kapalı olabilsin diye. Ve sepet görünümü verebilmek için de sarı renkli iple sarı temizlik bezinden sepetin üzerine ip yürüttüm. Acemice oldu ama olsun. Sepet olduğu anlaşılıyor en azından :)) Ve sepeti de zemine iğne ardı dikiş ile sabitledim.

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Resimler :

2 Yorumlar
  1. mujde Tekçe diyor

    cok güzel olmus örneker 🙂

    1. Müjde Topbaş diyor

      Cok tesekkur ederim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.