Aktivite Kitabı – Sayfa 7

Aktivite Kitabımızın 7.sayfasında;

Besinleri tanıyoruz. Kızımın en sevdiklerinden hepsin : Elma, muz, portakal, kiraz, armut, havuç, yumurta, dondurma.Bebekliğimiz boyunca havuç ve elma yedi meleğim. Çok seviyordu. Hala seviyor. Kiraz mevsiminde kiraz, armut zamanı da armut vazgeçilmezlerimizdendi. Aslında bir de karpuz var ama onu yapamadım 🙁 haşlanmış yumurta.. ve bu yazın en sevileni dondurma 🙂

Yiyeceklerimizi görsel olarak tanımayı, ilerleyen zamanlarda meyve ve sebzeler gibi gruplama yapmayı sağlayabilir. Çıt çıt becerisi ve aşağıdaki kesedeki fermuarla fermuar becerini de kazandırmış olacak.

Malzemeler :

– Renkli temizlik bezleri

-İnce ve kalın keçe

-Çıt çıt, fermuar

-İğne ,iplik,makas

Yapılışı :

Her bir besinden çift olarak kestim renklerine uygun olarak.Alta gelecek olan parçaya çıt çıt diktim. İki taneyi birleştirdim, etrafını da teğerledim atmasın diye. Üzerlerine gerekli olanlara havuçlardaki mantıkla( iki parça arasına sıkıştırarak) yaprak diktim. Zemine de koyacağım yerlere uygun olarak çıt çıtların diğer eşlerini diktim. Besinler tamam. Aşağıdaki boş alana da bir kese hazırladım. Aslında file koymaktı niyetim, ancak onu oturtamadım fermuarla.Tül olsa o da güzel olurdu hem farklı bir doku olur diye, malesef elimde o da yoktu 🙁  bu nedenle yine temizlik bezlerinden uyguladım. Fermuar boyunu keseye göre ayarladı eşim dişlerden sökerek. Ve onu da diktim. bu sayfamız da hazııırr :))

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Resimler :

Bunları da beğenebilirsin Yazarın Diğer Yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.