Aktivite Kitabı – Sayfa 8

Aktivite Kitabımızın 8. sayfasında;

Kıyafetlerimiz tanıyoruz. Elbise, t-shirt,şort, çorap, etek, pantolon,kazak,askılı badi.Aynı zamanda her biri farklı renklerden olduğu için renk tekrarı yapmayı da sağlayacak. Günlük yaşam becerisinden çamaşır asma etkinliği ve mandal kullanma becerisi çıkıyor karşımıza. Ayrıca ağzı açık çamaşır sepetimizle de iki boyutlu doldur boşalt oynayacağız..İlerleyen yıllarda çamaşırların kurumasıyla güneş arasında da bir bağ kurulabilir.

Malzemeler :

– Renkli temizlik bezleri

-İnce ve kalın keçe

-Minik mandallar

-Makrome ipi(çamaşır ipi olarak kullanmak için)

-İğne, iplik, makas

Yapılışı :

Kıyafetleri keçe üzerlerine çizdim ve kestim. Etraflarını ipliklerle teğerledim. İki tane ağaç koydum zemine.Ve ağaca bağlayacağım ipi seçtim. Naylon ve biraz da kalın olmasından dolayı makrome ipi seçtim. Evde vardı , zaten çok az kullandım. İki ağaç boyu arasındaki mesafeden biraz fazla kestim. Her iki ucuna da kurdale gibi bağ yaptım ve onların tam ortalarından ağaçlara diktim. İpi biraz gerdirdim mandal tutturunca aşağı sarkmasın diye. Yine evde daha önce kendime mutfak notları için aldığım minik mandallarımı da bu etkinlik için feda ettim 🙂 aslında kitapçılarda falan bunların daha da miniği var. Bir ara onlardan da alabilirim. Çamaşırların kurumasıyla yakından ilgili güneşimizi de yukarıya sabitledim.Alt kısma da çamaşırlarımızı koyduğumuz çamaşır sepetimizi sabitledim. Delik görünümü vermek için delik açağım nokları ikiye katladım ve yarım elips kestim. O deliklerin şekli oluştu. Bu sayfamız da bitti :))

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Resimler :

Bunları da beğenebilirsin Yazarın Diğer Yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.