Aktivite Kitabı – Sayfa 9

Aktivite Kitabımızın 9. sayfasında;

Denizde farklı boyutlarda ve farklı renklerde balıklar; gökyüzünde bulut ve güneş;deniz üzerinde hareketli kayık ve deniz üzerinde sabit yosunlar yer alıyor. Dolgu dokulu bulut,cırt cırtlı güneş,çıt çıtlı balıklar ve hareketli kayık etkinliklerini içeriyor.

Malzemeler :

-Renkli temizlik bezleri,ince ve kalın keçe

-Kurdela, çıt çıt, cırt cırt

-İğne ,iplik, makas

Yapılışı :

Zemin üzerine dalga süsü de vererek üstü açık bir deniz diktim. Deniz altı süsü vermek için denize sabit yosun, yeşil bitkiler ve taş kestim diktim. Farklı boylarda ve renklerde balıklar kestim. Çıt çıtların bir ucunu balıkların arka yüzüne diğer ucunu deniz zeminine diktim. Gökyüzü bölümüne İçine dolgu malzemesi koyarak bir bulut sabitledim. Artık keçe parçaları doldurdum içine. Sarı renkli temizlik bezinden çift yuvarlak kestim. İçine artık keçe parçaları doldurarak etrafını diktim. Arka kısmına da cırt cırtın bir ucunu diktim. Diğer kısmını da gökyüzü zeminine sabitledim. Kırmızı keçeden bir kayık hazırladım. Kayığın üzerinde iki uca yakın yerlerde birer kesik açtım. Bu kısımlardan kurdela geçirdim. Bu kurdelanın iki ucunu da zemine arka yüzeye birleştirerek diktim. Kayığa 1 tane de beyaz keçeden yelken koydum. Denizcilerin amblemi kancanın da kalıbını kesip gemi üzerine diktim, denizle ilgil her şey tamam. Ancak denizler üzerinde uçan martılar olmazsa olmaz 🙂 onu elimde yapamadım ama temsili yayvan m harfi ile onları da resmettim aktivite kitabımızda 🙂

Biz bu sayfada kayığımızı kurdela üzerinde hareket ettireceğiz. Balıklar çıt çıtlarından çıkarırken renk tekrarı ve büyük küçük kavram tekrarı yapacağız. Gündüz güneş gökyüzünde olucak ,gece güneş gidecek cırt cırttan sökeceğiz.Onun yerine bir de ay yapmak var kafamda.Güneş ve ay dönüşümlü kullanılabilsin diye. İlerleyen günlerde balıklar üzerinde tane hesabı da uygulanabilir.

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Resimler :

Bunları da beğenebilirsin Yazarın Diğer Yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.