Mıknatıslı Oyuncakla Yüz Tanıma Oyunu

Alanur Elif’im 25 aylık..

Oyuncağın Adı : Magnet Bulmaca Yüzler

İçerisinde çeşitli yüz ifadelerini gösteren kartlar var. Yüz tamamlama için gerekli tüm malzemeler mıknatıslı. Kutusunun kapak bölümü de mıknatıslı. Orada boş olan yüz üzerinde uygulama yapılıyor. Yan kısmında da bakarak yapılabilmesi için kartların sabitlenebileceği minik bir alan mevcut. 3 yaş üzeri bir oyuncak. Ancak biz bu oyuncağı şuan sadece yüz üzerindeki uzuvları doğru yerinde kullanma,doğru yerleştirme şeklinde oynuyoruz. Kartlara bağlı kalmadan istediği göz,istediği ağı,burun,saç,kulak..vs seçip yerleştiriyor.

Meleğim bu hafta oyun alanından bu oyuncağını seçti.Keyifle seyrettim yaptıklarını. Göz,burun,ağız,saç… hepsinin yerlerini doğru buluyor ve koyuyor ancak hepsini ters olarak koyuyor :)) komik bir görüntü çıkıyor belki ortaya ama olsun kendi becerisi,kendi oyunu bu. Müdahale etmeden kendi uyguladı hepsini. Örnek olması için bir iki resim paylaşacağım ancak ilerleyen günlerde kızım bu oyuncak üzerindeki becerisini ilerlettiğinde o günkü değişimi de paylaşmayı isterim 😉

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın Diğer Yazıları

3 Yorumlar

  1. Işıl diyor

    Ben de arkadaşımda gördüm bu seti, minik çok keyifle oynuyordu, annesine sordum marketten almış, ben çok faydalı buldum kendimize de almayı düşünüyoruz.

  2. sibel diyor

    nasıl nerden alabiliyoruz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.