Oy Kullanmaya Hazırlık

Alanur Elif’im 26 aylık.. Ocak Ayı..

Bugün tam 26 olduk. Maşallah 1 ay daha büyüdük.Etkinliklerimiz kızımın ilgisi,gelişimi ile paralel olarak devam ediyor.İki haftadır oyun alanımızda kurtarıcı olarak bekleyen kartvizitlerimizi kullanma zamanı geldi. Kızım benden yeni bir etkinlik istiyor. Benimse işim var 🙁 İmdadıma babamızın kartvizitleri yetişti. Hazırlık aşaması biraz zorlu olsa da işe yaradı..

Evdeki minik kapaklı bir kovayı kızıma hibe ettim yine. Kapak üzerine maket bıçağı ile minik kesikler atarak kartvizitlerin geçebileceği şerit gibi delik açtım. Kapak sert plastik olduğu için biraz zor kesildi.Kırılmaması için minik minik ilerledim. Kapak üzeri gözüme fazla boş görününce bir de delikler açmaya karar verdim.Bir taş ile iki kuş olsun dedim. İnce uçlu tornavida ile minik delikler açıp geniş tornavidalar ile genişletme yaptım.Kapağın alt kısmında kenarlarda biriken fazlalıkları da maket bıçağının uç kısmı ile sıyırdım dümdüz oldu. Hiç tırtık kalmadı.Deliklerin genişliğini kulak temizleme çubuklarının geçebileceği boyutta hazırladım.

Tepsimiz içinde bir yanda kulak temizleme çubukları,bir yanda kartvizitler,ortada delikli kabımız vardı. Kızıma sundum tepsiyi. Masasına oturup ne yapacağından emin bir eda ile önce kartvizitleri uzun delikten,sonra da çubukları yuvarlak deliklerden kutu içine atmaya başladı. Hatta bir ara bir kartvizit bir çubuk şeklinde bir sıra oluşturdu. Sonra oyuna beni de dahil etti.’hadi anne sırada seeen’.İstediği gibi sırayla oynadık oyunumuzu defalarca.Ama çubukları atmak kartları atmaktan daha çok hoşuna gitti.

Bu oyunda iki farklı delik ve iki farklı parça vardı. Her bir parçayı ait olduğu delik ile eşleştirmiş oldu. Ve deliklerden geçirme becerisini uyguladı. Böylece İlk oyunu evde kartlarla attı minik anne yapımı kutucuğa.Oy kullanmaya hazır meleğim 😉

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın Diğer Yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.