Penguen Karcan Kitabımız

Ocak ayı..

Timaş Çocuk yayınlarının Mini Masallar Serisini çok sevdik. Küçük,renkli,sayfalarının parlak,resimlerinin canlı renkli olması gibi sebeplerle elimizden düşüremez olduk. Her hafta oyun alanımızda en az 1 tanesi yer alıyor. Bu hafta da ‘Penguen Karcan ‘ kitabımız var. Buna uygun olması için penguen ve kutup ayısı oyuncağımızı da koymuştum oyun alanına. Kitapları okurken canlandırma yapıyoruz. Somut olunca kitap okumak daha zevkli bir hal alıyor.Bazen kitabın dışına çıkıp kendi cümlelerimizle doğaçlama drama yapıyoruz.

Bu seri değerler eğitimi üzerine hazırlanmış. Bu kitapta da ‘Olumlu Düşünmek’ üzerinde durulmuş. Henüz almadıysanız mutlaka 1 tane alıp incelemelisiniz.

Meleğim yine oyun alanından almış kitabını. ‘annecim bana bunu okur musunmu’ Bir elinde kitap diğer elinde ise pengueni vardı 🙂 Başladık okumaya. Penguenin konuşmalarının olduğu yerde o da pengueni hareket ettiriyor. Bazen o konuşturdu bazen ben. Ve bir anda kalktı yanımdan. Oyun alnından kutup ayısını da aldı geldi. Çünkü o an kitabın içinde kutup ayısı demiştim 🙂 İkisini birlikte konuşturduk. Kitabımız bitince elimizdeki minik oyuncaklarımızı inceledik birlikte. Ve hepsini oyun alanına tekrar koyduk..

Sitemize ait facebook grubumuzda çocuklarınızla kaliteli ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hem öğrenip, hem de öğretebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimi için yararlı bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın Diğer Yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.