Peluş Oyuncak Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Evde oyuncak yapımı serimize devam ediyoruz. Peluş oyuncak yapımı resimli anlatım makalemizde aşama aşama peluş oyuncak nasıl yapılır? konusuna yer verdik. Bu peluş kuzuyu çocuğunuz çok sevecek!

Malzemeler

1- Polar çorap

2- Pamuk düz renk beyaz çorap

3- Siyah düğme veya boncuk

4-İplik

5-Elyaf

6-Makas

7-Kalem

Yapılışı

Kafa yapmak için düz renk beyaz çorapın ayak kısmından 10-15 cm olarak kumaşı kesin( bu boyut size kalmış daha küçük veya daha büyük yapabilirsiniz)

İçini elyafla doldurun. Çorabın kenarlarından iğne iplikle geçip, ipi gerin.

Elyaflı çorabı ayak ucuna kadar polar çorabın içine geçirip, dikin.

Gözlerine boncuk, ağız burun kısmına iplik dikin.

Resimde görüldüğü gibi çorabı bu şekilde kesip, beden, el, ayak kısımlarını elyafla doldurun, ve tüm parçaları birleştirin.

 

pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_1pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_2pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_3pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_4pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_5pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_6pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_7pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_8pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_9pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_10pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_11pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_12pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_13pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_14pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_15pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_16pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_17pelus_oyuncak_yapimi_resimli_anlatim_18

Bunları da beğenebilirsin Yazarın Diğer Yazıları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.