En İlginç Psikolojik Hastalıklar

  • 01 Aralık 2016
  • 65 kez görüntülendi.
En İlginç Psikolojik Hastalıklar

Yazıyı okurken belki sizde de olduğunu farkedeceğiniz, kendinize ruh hastalığı tehsişi koyacağınız garip psikolojik hastalıkları sizler için derledik.

Fregoli Sendromu (Binbir Surat Sendromu)

Fregoli Sendromu (Binbir Surat Sendromu)

Bu hastalığa sahip olan kişiler etrafındaki kişilerin hep aynı kişi olduğunu ve sürekli kılık değiştirerek onu takip ettiğini düşünürler.

Capgras Sendromu

Capgras Sendromu

Hastanın yakın ilişkide olduğu kişilerin yerini aynı görünümdeki sahtekar kişilerin aldığını düşünüp kafayı yeme durumu. Kadınlarda daha fazla görünüyormuş. 

Othello Sendromu (Patolojik Kıskançlık)

Othello Sendromu (Patolojik Kıskançlık)

Evet işte hepimizin psikolojik rahatsızlıkları var. Othello Sendromu patolojik kıskançlık. Kıskanmayan erkek napıyordu oje mi sürüyordu. Kıskanmayan kadın peki? Öyle bir tür var mı evrende? Tamam şaka bi yana abarttık azcık kıskançlık bi hastalık değildir. Patolojik kıskançlık takıntılık güvensizlik bir hastalıktır. Tabi bu kıskançlıktan kasıt sürekli aldatıldığını düşünmek sürekli dışarda takip etmek, en son noktatada karşısındakine bu düşüncelerinden dolayı zarar vermek.

Erotomani

Erotomani

Bu hastalığa sahip kişi başka birisi tarafından deliler gibi sevildiğini düşünür.Tabi o kişinin bu konuda uzaktan yakından alakası yoktur. türk dizilerinde birçok kez ele alınan bir konudur. Lise öğrencisi öğretmeninin ona aşık olduğunu düşünür. Arkadaşlarına biz onla çıkıyoruz diyip anlatır. Kendi kendine mesajlaşır, hediyeler alır sonra durumu afet hoca gelip durumu çözer ve kız aslında Erotomani’dır.

Cotard Sendromu (Yürüyen Ceset Sendromu)

Cotard Sendromu (Yürüyen Ceset Sendromu)

Bu hastalık hastanın kendisini ölü olarak sanmasıdır. Çoğunlukla ölümle sonuçlanır.

Wendigo Psikoz

Wendigo Psikoz

Wendigo hastalığı insan etine duyulan istektir. Her şeyi önüne yığın ille de insan eti der. 

Kluver-Bucy Sendromu

Kluver-Bucy Sendromu

Bu hastalar, beyinlerine farklı istekleri yerleştirirler. Bu istekler çok gariptir. Mesela aniden yanındaki kişinin kol düğmelerini kemirebilirler. Bu ruhsal hastalık, cinsel isteğin artışı ve engel olamama durumudur.

Pika Sendromu

Pika Sendromu

Yenilmiyecek şeyleri yeme isteği. Al işte arkadaş hangimiz küçükken uç yemedik! Uzmanlar geçen açıklama yapmışlar bu konu hakkında ruh hastalığı değilde minarel eksikliği olduğunu düşünüyoruz tamamen sonuçlanınca biz size dönücez demişler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ