Gözdeki Katarakt Bitkisel Çözüm

  • 20 Nisan 2015
  • 346 kez görüntülendi.
Gözdeki Katarakt Bitkisel Çözüm

Katarakt sorununda gözdeki doğal mercek netliğini kaybettiğinden dolayı, kişi sürekli etrafını buğulu bir şekilde görmektedir. Netliğin kaybolması Katarakt hastalarına buğulu bir camdan dünyaya bakıyormuş hissi vermektedir. Bu durumdan kurtulmanın bitkisel tedavi yöntemlerini sizlerle paylaştık.

Katarakt neden olur?

Katarakt sorununun oluşmasında en büyük etken yaşlanmadır. Yaşlılıkta birçok sorun bizi bekliyor. Bunlardan biri de Katarakt problemidir. Ayrıca sigara içme, diyabet hastası olma ve aşırı güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma gibi sorunlarda bu hastalığın ortaya çıkma riskini artırıyor.

Katarakt belirtileri nelerdir?

Gözde oluşan Katarakt sorununun belirtileri arasında sadece bulanık görme şikayeti yer almamaktadır. Bu şikayete şu sorunlarda eşlik etmektedir;

Nesnelere dokunamama, çift görme, koyu noktalar görme, kademeli görme ve göz bebeğinin grimsi beyaz renk olarak soluklaşması. Katarakt Doğal Tedavi Yöntemleri

Katarakt bitkisel tedavi kürü 1

* 1 bardak ılık suya 7-8 tane ezdiğiniz bademi atın, içine bir tutam karabiber ekleyin ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyin her gün günde 1 kez bunu için.

Katarakt bitkisel tedavi kürü 2

* Ispanak katarakt tedavisi için çok yararlı beta-karoten içerir. 500 gram ıspanağı doğrayıp, 1 bardak suya atın 10-15 dakika kaynatın. Ispanak yapraklarını çıkarıp ezin macun kıvamına getirin. Elekten geçirin suyun çıkarın. Bu sudan günde 3 kez için. 1 Ay buna devam edin.

Katarakt bitkisel tedavi kürü 3

* 2 yemek kaşığı anason tozu, 2 yemek kaşığı kişniş ve 1 yemek kaşığı kahverengi toz şekeri güzelce karıştırın. Sabah akşam günde 2 kez bundan için.

Sagliksiteniz.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ