Kararan Dirseklere Çözüm

  • 13 Mayıs 2015
  • 252 kez görüntülendi.
Kararan Dirseklere Çözüm

Rengi kararan ve kolun diğer bölgelerine oranla daha koyu olan dirsekler estetik açıdan bir sorun olarak görüldüğü için, can sıkıcı olabiliyor. Dirsek kararmasının sebebi ekseri genetik faktörlerdir, ancak bunun yanı sıra dirseklerinizi daimi masaya dayayarak çalışmakta dirsek kararması sebepleri arasında yer almaktadır.

Dirsek bölgesindeki cilt her vakit koyu değilse, ölü cilt hücreleri sebebiyle de kararmış olabilir. Bu sebepten ortaya çıkan dirsek kararmasının çözümü ise peeling uygulamasıdır. Peeling sonrası, ağartıcı özelliği bulunan limon gibi doğal ürünleri kullanmakta çok işe yarayacaktır. Bu yöntemlerle dirseğin rengini bir kaç ton açmak mümkündür.

Kararan Dirseklere Çözüm Yöntemleri

* Değişik markaların yüzlerce çeşit cilt beyazlatıcı ürünü bulunmaktadır, dilerseniz bu ürünleri satın alarak düzenli şekilde kullanabilirsiniz. Kararan dirseklerin beyazlaması için bu ürünler yardımcı olabilir ancak bilhassa yaz aylarında dirseklerinizi olası olduğunca az güneşte tutmalısınız.

* Kimyevi madde içeren kremleri teninize değdirmek istemiyorsanız aşağıdakinatürel ürünlerle hemen hemen kremler kadar tesirli sonuçlar ele geçirebilirsiniz.

* Limon doğal bir beyazlatıcıdır ve iltihaplı sivilce izleri, güneş kirleri gibi pek çok değişik cilt meselesi için önerilen cilt maskelerinde sık sık kullanılır. Bir limonu net ve dirseklerinize sürün.

* 15-20 dakika kadar kurumasını bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Dirseklerin kurumasını önlemek için kesinlikle nemlendirici kullanın. Daha tesirli bir çözüm içim limonu kestikten sonra tuza batırıp dirseğinize öyle sürebilirsiniz.

* Dirsekleriniz çok sertleştiyse evvela peeling yapmanız gerekebilir. Peeling için yüz ve ellerde kullanılan ticari peeling ürünlerinden kullanabilirsiniz. Daha doğal bir çözüm için meyve özlü peeling maskelerini öneririm.

Sagliksiteniz.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ