Tüp Bebek Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

  • 18 Mayıs 2015
  • 198 kez görüntülendi.
Tüp Bebek Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bahçeci Sağlık Grubu Fulya Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Mustafa Bahçeci, bir yıldır korunmasız ilişkiye rağmen gebelik elde edemeyen çiftleri, tüp bebek merkezi seçimi konusunda uyarıyor. Tüp bebek merkezini seçerken dikkat edilmesi gerekenler, tedaviden başarılı sonuç alınma ihtimalini oldukça yükseltiyor. Peki, tüp bebek merkezi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Tüp bebek Merkezi Seçerken Dikkat Edilecekler

Bahçeci’den Çiftlere Tavsiyeler

“Tüp bebek merkezi seçerken dikkate alınacak ilk kriter embriyoların rahme transferinden 12-15 gün sonra gerçekleştirilen hormon testidir veya 3-4 hafta sonrasında gerçekleştirilen ilk ultrason muayenesinde görülen kalp atışlarıdır. Pek çok çift bu test sonrası çocuk sahibi olmuşçasına sevinseler de tüp bebek tedavisinde sonuç; çiftin sağlıklı bebeklerini kucaklarına alabilmesidir. “Eve sağlıklı bebek götürme oranı” olarak ifade edilen bu oran, tüp bebek tedavisi sunan merkezlerin gerçek başarı oranlarını gösteren en önemli sayısal göstergedir. Zira hormon testi sonrası iyi gebelik oranları alınan, fakat eve sağlıklı bebek götürme oranları nispeten düşük merkezler de mevcuttur.”

Tüp bebek tedavisinden başarılı ayrılmak için, teknolojinin nimetlerinden faydalanmak gerekiyor. Başarıya giden yolda problemin kaynağını bulmak, doğru tedavi planı kurmak ve gelişmiş cihazları kullanmak gerekir. Titiz ve dikkatli bir çalışma ile kadında veya erkekte veya her ikisinde de husule gelen soruların saptanması, bu sorunları tedavi edecek optimal bir yol izlenmesi ve bu yolda teknolojinin en gelişmiş cihazlarının kullanılması başarı riskini oldukça artırır.

Sagliksiteniz.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ