Okunması Gereken En İyi 7 Roman

  • 22 Aralık 2016
  • 61 kez görüntülendi.
Okunması Gereken En İyi 7 Roman

Birbirinden iyi yazarların yazmış olduğu ve birbirinden güzel 7 efsanevi kitap.

1. OLASILIKSIZ (ADAM FAWER)

OLASILIKSIZ (ADAM FAWER)

 2005 yılında yayımlanmış bilim kurgu romanıdır. kitap birçok dalda ödül almıştır. 
Kitabı okumaya başladığınızda bir an evvel bitirmek isteyeceksiniz fakat bitince de birkaç gün kendinize gelemeyeceksiniz. Kitabı okurken kendinizi bir hayal dünyasında bulursanız şaşırmayın 🙂

2. KUMARBAZ (DOSTOYEVSKİ)

KUMARBAZ (DOSTOYEVSKİ)

 Yazarın yayınevi ile yaptığı anlaşma gereği; eğer yazacağı kitabı 30 gün içinde yazamazsa bundan sonra yazdığı kitalardan hiçbir hak talep edemeyecekti. Dostoyevski kitabı 25 günde yazdı ve en iyi romanlar arasına girmeyi başardı. kitap yazarın gençlik yıllarını, aşkını, kumarbazlığını anlatmıştır.

3. AKLINDAN BİR SAYI TUT (JOHN VERDON)

AKLINDAN BİR SAYI TUT (JOHN VERDON)

 Seri bir katil, kurbanlarına mektuplar göndererek bedel ödeme zamanlarının geldiğini söyleyip daha sonra hepsini aynı şekilde öldürüp kafalarını kesmektedir.
 Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: “Aklından herhangi bir sayı tut. 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı.” Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: “Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin… Küçük zarfı aç.” 

“Aldıklarını geri vereceksin 
Vermiş olduklarını aldığın zaman. 
Biliyorum ne düşündüğünü, 
Ne zaman uyuduğunu, 
Nereye gittiğini, 
Nereye gideceğini. 
Seninle bir randevumuz var, 
Bay 658.” 
Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap “Aklından Bir Sayı Tut” kolay kolay unutmayacağınız bir roman. 

 

4. SEFİLLER (VİCTOR HUGO)

SEFİLLER (VİCTOR HUGO)

 Jan Valjan’ın sadece bir ekmek çaldı diye kürek mahkumu olması ama daha büyük hırsızların hiç bir cezaya uğramaması, Fransız devrimi sırasındaki Fransa’yı gayet güzel anlatıyor. 

5. AYLAK ADAM (YUSUF ATILGAN)

AYLAK ADAM (YUSUF ATILGAN)

 Aylak Adam, herhangi bir işte çalışma ihtiyacı duymayan, ailesinden kalan mirasla geçinen, sorumluluk sahibi olamayan, hayatını aylaklık ederek geçiren C. adlı genç bir adamın hikayesini anlatmaktadır.

6. KÜRK MANTOLU MODANNA (SABAHATTİN ALİ)

KÜRK MANTOLU MODANNA (SABAHATTİN ALİ)

 Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor.  

7. KÜÇÜK PRENS (ANTOİNE DE SAİNT-EXUPERY)

KÜÇÜK PRENS (ANTOİNE DE SAİNT-EXUPERY)

  Öyle bir kitap ki okudukça şaşırıyorsunuz. İşte bu nedenle hem 10 yaşındaki hem de 30 yaşındaki bir insan okuyabilir. Çünkü her yaşta o cümlelerden çıkaracağınız şeyler çok başka oluyor. Hayata bakış açınız değişiyor,siz değişiyorsunuz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ