Pratik Bilgiler: Doğal Temizlik Ürünleri

  • 06 Eylül 2014
  • 607 kez görüntülendi.
Pratik Bilgiler: Doğal Temizlik Ürünleri

Hem pratik, hem kolay bulunan, hemde maliyeti düşük doğal temizlik ürünleriyle hem daha az enerji harcayacaksınız, hem de zamandan kazanacaksınız. Herkesin mutfağında bulunan malzemelerle, inatçı lekeler artık sizi korkutmayacak.

Limon:

Lavabo ve banyonuzdaki lekelerden şikayetçiyseniz yarım limonu tuza batırmanız yeterli olacaktır. lekelerin üzerini tuzlu limonla ovarak inatçı lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Duşakabin etrafındaki lekeler, kireç lekeleri, seramik yüzeydeki lekeler artık kabusunuz olmasın.

Sirke:

Sirkenin temizlik yaparken de mucizevi etkileri olduğunu biliyor muydunuz? Spreyli bir şişeye eşit miktarda su ve sirke koyarak, evinizin her yerinde dezenfektan olarak kullanabilirsiniz.

Karbonat:

Evinizin yüzeylerini aşındırmadan, derinlemesine temizleyici etkisi bulunan karbonatı, limon, su ya da sirkeyle karıştırarak oldukça etkili bir temizleyici elde edebilirsiniz. Aynı zamanda çöp kovanıza ya da buzdolabınıza bir miktar karbonat koyarak kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

Un:

Unun aynı zamanda bir temizlik maddesi olduğu şaşırtıcı değil mi? Evinizdeki gümüşlerinizi, pirinç ya da bakır eşyalarınızı un ile eski parlaklığına kavuşturabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey eşit miktarda un, tuz ve sirkeyi karıştırarak elde ettiğiniz macun kıvamındaki karışım ile eşyalarınızı ovmak…

Tuz:

Çıkması neredeyse imkansız gibi görünen kırmızı şarabın lekesini, tuz ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Mesela halınıza dökülen kırmızı şarabın üzerine hemen tuz serpin ve yaklaşık 15 dakika tuzun şarabı emmesini bekleyin. Daha sonra lekeli kısmı tuz ile ovalayarak lekeden kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ